Grill grillem, a kanapki zawsze dobrze schodzą. Moje uwielbienie dla kanapek na imprezkach wynika nie tylko z ich powodzenia, ale również z pewnego sentymentu. Zawsze gdy układam kanapki (zdobienie warzywkiem obowiązkowe!) na dużych talerzach czy półmiskach przypomina mi się scena z pewnego filmu. Powstał osiemnaście lat temu, widziałam go parokrotnie (\'co mi się nie zdarza\') i zawsze czekałam na ten moment... \'Mów mi Rockefeller\'.
Tytułem wstępu, chodzi o to, że Państwo Malinowscy wyjeżdżając na wakacje zostawiają trójkę swoich pociech pod opieką Jagody. Jagódka jednak nie jest opiekunką, tylko oszustką bezwzględną, przebiegłą i złą. Żmija okrada Malinowskich ze wszystkiego, ale dzieciaki (Michał, Bączek i Aneta) nie zamierzają się załamywać, ani tym bardziej niepokoić rodziców. Planują odtworzyć wyposażenie mieszkania i generalnie się odkuć, ale póki co nie mają nawet na jedzenie. W związku z tym Aneta łaskawie przychyla się do odwiecznych umizgów pewnego absztyfikanta i ku jego zaskoczeniu przyjmuje zaproszenie na paluszki i kolę. Chłopak nie daje ciała, szykuje paluszki, kolę (względnie polokoktę) i flipsy, ale także wielkie półmiski kanapek (zdobienie warzywkiem obowiązkowe!).I tutaj dochodzimy do tej pięknej sceny: Chłopiec wychodzi z dużego pokoju, a Anetka, sprytka jedna, da-waj te wszystkie kanapki sru do reklamówki! Chłopiec wraca, doznaje szoku, a Anetka coś tam ściemnia niewinnym głosikiem, on wychodzi, a ona drugą tacę: sru! On podziwia jej apetyt, a ona się zmywa na chajzę z wałówą.
Strasznie mnie, dzieciaka, to zszokowało, bo przecież ona kradnie i wykorzystuje tego fajnego chłopca! Ale potem zaczęło mnie to okropnie śmieszyć (Fajny Chłopaku strzeż się, bo oto jak zmieniła się moja osobowość:) ) i oto cała historia, która bynajmniej nie jest zachętą do zwijania w siatki kanapek z moich przyjęć!


KANAPKI Z PASTĄ ORZECHOWĄ
Podprażone fistaszki zmiksować z miodem, solą i masłem.


KANAPKI Z PASTĄ JAJECZNĄ
Ugotowane na twardo i ostudzone jajka zmiksować z majonezem, czosnkiem i solą.KANAPKI Z GUACAMOLE
Obrane awokado zmiksować z czosnkiem, papryką, oliwą, pieprzem i sokiem z cytryny.
Name:

Komentarze: